Grad Konjic i Srednja škola Konjic i u 2025.godini dio su projekta „Let's debate change” za mlade koji provodi LDA Mostar, a finansiran je sredstvima švicarske razvojne organizacije Solidar Suisse

Činom potpisivanja Memoranduma o razumijevanju za podršku inicijativama mladih između Agencije lokalne demokratije iz Mostara LDA, Srednje Škole Konjic i Grada Konjica, koji je obavljen u kabinetu gradonačelnika Konjica, ozvaničen je nastavak projekta pod nazivom „ Let's debate change” koji provodi LDA Mostar uz podršku Solidar Suisse Southeast Europe.
Tokom sastanka kojem su uz gradonačelnika Konjica Osmana Ćatića prisustvovali direktorica Srednje škole Konjic Enisa Karkelja, službenica Agencije lokalne demokratije Mostar za razvoj zajednice i organizaciju događaja Adla Dizdar Hodžić i projekt menadžer švicarske razvojne agencije Solidar Suisse Southeast Europe Emir Fazlović, razgovarano je o aktivnostima koje su u okviru projekta provođene tokom 2024.godine, te planovima za projektne aktivnosti u tekućoj godini.
Potpisivanjem Memoranduma o saradnji Grad Konjic dao je podršku nastavku aktivnosti u projektu čiji je cilj omogućiti mladima da steknu znanja i vještine kako biti aktivan učesnik u procesima donošenja odluka, što predstavlja značajan korak u izgradnji demokratkog društva u Bosni i Hercegovini.